Modele anatomiczne nie tylko do nauki anatomii, ale również weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy zakupić w profesjonalnych sklepach. Ale nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest bardzo wielki. Szczególnie powszechne są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • różnych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można niewątpliwie sporo się nauczyć. Możemy jednocześnie zakupić lecz i całkowicie jedną np łapkę psa do edukacje robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one bardzo dokładnie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie przedstawiają proces choroby oraz jego etapy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak stawy itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do momentu bardzo zaawansowanego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt.

Należą one do także szczególnie ciekawych oraz interesujących. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą dodatkowo wyposażony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie ciekawie zrobione oraz pozwalają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie dokładnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Są także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa zlokalizować w każdym miejscu i nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i by odtworzyć ich szczegóły należny je zwiększyć. Takim przykładem może być model głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Sugeruje on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Doskonale kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne potrafimy zakupić np jak przykład stopy konia. Występuje on w kilku rodzajach i jest wydrukowany jako projekt 3d. Jak zauważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także szczególnie wielkim zainteresowaniem. Wybór jest faktycznie duży. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam pasują wciąż potrafimy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i dobre spółki, jakie są od lat na naszym rynku.